1 lipca wystartowała Loteria Szczepionkowa. Ma zachęcić niezdecydowanych Polaków do zaszczepienia się i wynagrodzić tych, którzy szczepienie na COVID mają za sobą.

Jak się zapisać?

Chęć wzięcia udziału w loterii szczepionkowej trzeba potwierdzić na swoim koncie IPK w portalu e-pacjent. W tym celu należy się zalogować do IPK np. poprzez profil zaufany. Na górze ekranu zauważymy powiadomienie o możliwości wzięcia udziału w loterii.

Zgłoszenie do loterii szczepionkowejE-pacjent

Po otwarciu powiadomienia zostaniemy przekierowani na stronę zgłoszenia do loterii szczepionkowej. Samo zgłoszenie sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Wystarczy uzupełnić pole z numerem telefonu i potwierdzić go w kolejnym. Następnie odhaczyć pola oznaczone gwiazdką, czym akceptujemy udział w loterii, potwierdzamy znajomość regulaminu i wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Zgłoszenie do loterii szczepionkoweje pacjent

Na koniec klikamy w duży niebieski guzik "Weź udział", co przekieruje nas do kolejnej strony, gdzie zobaczymy potwierdzenie udziału w loterii szczepionkowej.

Oprócz rejestracji w IPK zapisać do loterii szczepionkowej możemy się również poprzez:

  • infolinię 989
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333
  • pobliski punkt szczepień

Loteria szczepionkowa. Nagrody

Nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień zostały podzielone na cztery kategorie. Są to:

  • Nagrody natychmiastowe - losowane będą codziennie. Do wygrania jest 200 zł dla co 500 osoby i 500 zł dla co 2 tys. osobie. Łączna pula nagród w tej kategorii to 14 mln zł.
  • Nagrody tygodniowe, losowane będą w każdą środę przez 12 tygodni. Do wygrania jest sześć nagród po 50 tys. zł i 720 hulajnóg elektrycznych.
  • Nagrody miesięczne - trzy losowania w okresie trwania loterii. W tej kategorii przewidziano 6 nagród po 100 tys. zł i 6 samochodów toyota corolla.
  • Nagrody finałowe - losowanie odbędzie się 6 października. A do wygrania są 2 nagrody po 1 mln zł każda oraz 2 samochody toyota C-HR.

Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej do 2 dni roboczych po losowaniu drogą telefoniczną.