III Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo już za nami. 2 lipca 2023 r. w Turobinie było na ludowo, biesiadnie i rozrywkowo.

Po uroczystym otwarciu festynu przez Wójta Gminy Turobin Andrzeja Kozinę, w części folklorystycznej zaprezentował się Dzienny Dom Senior + z Tarnawy Dużej, nie tylko seniorzy ale też pracownicy.

Mieliśmy zaszczyt gościć Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego i Wicewojewodę Lubelskiego Bolesława Gzika, którzy wraz z Wójtem Gminy Turobin Andrzejem Koziną dokonali uroczystego przekazania sprzętów zakupionych na potrzeby Kół Gospodyń Wiejskich z Czernięcina Głównego, Guzówki Kolonii, Olszanki, Tokar i Żabna w ramach środków pozyskanych z programu Funduszu Sprawiedliwości. Zakupione sprzęty są przeznaczone do wykorzystania przy organizacji różnego rodzaju uroczystości i imprez, mających na celu działania prewencyjne w zakresie przeciwdziałania przestępczości.

Po tym radosnym wydarzeniu na scenie pojawili się soliści z Mobilnej Szkoły Muzycznej z Janowa Lubelskiego: Emilia Nazar, Maja Dziewa, Maja Wójcik, Aneta Luks i Izabela Mich.

Następnie  w taneczny nastrój niedzielnego popołudnia wprowadzili nas seniorzy z zespołu Kwiat lipy, również z Mobilnej Szkoły Muzycznej z Janowa Lubelskiego. Dyrygentem zespołu jest Pani Diana Krzemińska.

Lokalne imprezy zawsze uświetnia swoją obecnością Kapela Turobińska , której kierowniczką jest Edyta Prokopiuk. Na scenie nie mogło również zabraknąć zespołu wokalnego Incognito z Gminnej Biblioteki Publicznej w Turobinie.

Część folklorystyczno – biesiadną imprezy zamknął występ zespołu Hajen z Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu.

Mimo pewnych obaw związanych z pogodą, wiatr rozwiał deszczowe chmury, by mieszkańcy gminy Turobin oraz przybyli goście mogli spędzić niedzielne popołudnie i wieczór śpiewająco i tanecznie.

Na Turobińskiej scenie pojawiły się gwiazdy disco polo zespoły Baflo i MeGustar.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczestników zabezpieczono zaplecze gastronomiczne, na zasadzie - dla każdego coś pysznego.

Najmłodsi również nie mogli narzekać na nudę. Standardowo były dmuchane urządzenia zabawowe ale też możliwość przejażdżki na kucyku a także stoiska z zabawkami i słodyczami.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali druhowie OSP z Turobina, funkcjonariusze Policji oraz agencja Ochrony.

 

20230707124750.jpg
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28