W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego brali udział w licznych konkursach, zarówno wewnątrzszkolnych jak i o zasięgu powiatowym i wojewódzkim.

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursach przedmiotowych Lubelskiego Kuratorium Oświaty. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie biorący udział w konkursach: ortograficznym, przyrodniczym i historycznym.

Na szczeblu wojewódzkim finalistą tego konkursu, w kategorii: historia został Jakub Olech, uczeń klasy VI b z Turobina.

Do sukcesów uczniów turobińskiej szkoły należą także wyróżnienia w konkursie „Jesteśmy bezpieczni”, odbywającego się pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Wyróżnienia zdobyli:

Andżelika Mądry – klasa III a

Dawid Tomaszek – klasa III a

Sebastian Kopciewicz – klasa IV a

17 stycznia 2015 r. uczniowie wzięli udział w III Wojewódzkim Festiwalu Kolęd  i Pastorałek „Jezus Malusieńki”. Zespół przygotowywał się do udziału w festiwalu pod czujnym okiem nauczycieli Bożeny Białek i Andrzeja Snopka. Organizatorem tegorocznego festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Nasi mali artyści zdobyli nagrodę specjalną.

Spośród konkursów wewnątrzszkolnych na szczególna uwagę zasługuje konkurs rodzinny na szopkę bożonarodzeniową. Znaczenie konkursu jest tym większe, że brali w nim udział nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice, którzy pomagali w wykonaniu prac konkursowych. Zebrane prace: szopki, bombki i stroiki zostały wystawione w szkole. Następnie dzieci odwiedzające różne instytucje z terenu naszej gminy, wraz ze świątecznymi życzeniami obdarowały swoimi dziełami pracowników tychże instytucji.