Zgodnie z tradycją Panie z terenu gminy Turobin zostały zaproszone do wspólnego świętowania z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie odbyło się 8 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Turobinie.

Uroczystość rozpoczął wójt gminy Turobin Eugeniusz Krukowski, który poetycko życzył mieszkankom gminy dużo zdrowia, zadowolenia i radości życia.

Równie gorące i serdeczne życzenia złożyli przybyłym Paniom:  przewodniczący Rady Gminy Stanisław Górny oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Turobinie Wiesław Białek, po czym kilkaset głosów podjęło zwyczajowe „Sto lat” zaintonowane przez uczennice miejscowego liceum.

Obecni na uroczystości mężczyźni wręczyli Paniom kwiaty,  będące co prawda skromnym ale miłym uzupełnieniem życzeń.

Nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku.

Wzorem lat ubiegłych uroczystość uświetniła prezentacja dorobku artystycznego uczniów ze szkół podstawowych z Turobina i z Gródek oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Turobina.

Prezentacje rozpoczął występ szkolnego chórku „Iskierki”, który na swojską, ludową nutę wprowadził zebranych w jeszcze radośniejszy nastrój.

Montaż słowno – muzyczny o kobietach, na poważnie i na wesoło zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej z Gródek.

Uczniowie z turobińskiej podstawówki postanowili rozśmieszyć zebranych zabawnym skeczem. Przed publicznością pojawiły się diabełki, anioły, plażowicze i małe kobietki.

Chwilę refleksji, tęsknoty i wzruszeń „ufundował” świętującym Paniom duet licealistek – Małgorzata Skiba – akompaniament i Patrycja Mróz – śpiew. Dziewczęta zaprezentowały przepiękne polskie utwory „o sercu i dla serca”.

Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego. Mali artyści, przygotowywani przez nauczycielkę turobińskiej szkoły Bożenę Białek zaprezentowali pokaz tańca współczesnego.

Występy dzieci i młodzieży były najpiękniejszym prezentem dla mam, babć, cioć i wszystkich Pań, które przybyły na uroczystość.

Świąteczne spotkanie zostało przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną, pracownice Urzędu Gminy i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Turobinie.  

Obsługą techniczną imprezy zajął się Adam Skiba.