W kalendarzu ważnych uroczystości i imprez kulturalnych gminy Turobin wpisane jest Święto Kobiet, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. 6 marca, w niedzielne popołudnie Panie z terenu gminy przybyły na spotkanie z okazji swojego święta.

Wójt Gminy Eugeniusz Krukowski serdecznie powitał licznie zgromadzonych uczestników uroczystości.

Tradycją spotkań z tej okazji jest prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół z terenu gminy. W tym roku zaprezentował się też nowo powstały zespół wokalno – instrumentalny z Centrum Kultury i Promocji Gminy Turobin. Ciekawostką jest, że wszystkie zespoły przygotowały repertuar oparty na szlagierach sprzed lat – utworach Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Andrzeja Rosiewicza, Stanisławy Celińskiej i innych artystów, znanych wielu pokoleniom, bo warto tu wspomnieć, że w sali gimnastycznej, gdzie odbywało się spotkanie znalazły się przedstawicielki kilku pokoleń – od małych dziewczynek po babcie.

Już podczas prezentacji pierwszego zespołu ze szkoły podstawowej w Gródkach publiczność „złapała” rytm i głośnym klaskaniem dała wyraz swojej aprobaty i zadowolenia. Młodzi artyści stanęli przed wielkim wyzwaniem – wykonywali utwory mistrzów piosenki i udało im się sprostać zadaniu. Momentami z wielkim trudem można było odróżnić wykonanie uczniów od oryginału.

Kiedy umilkły głośne brawa, przed publicznością pojawili się uczniowie ze szkoły podstawowej w Turobinie. Występ Iskierek został przyjęty równie entuzjastycznie jak poprzedników.

Niespodzianką był pokaz tańca współczesnego w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Turobinie. Długo nie milknące brawa były dowodem, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Dziewczynki wspaniale zatańczyły miedzy innymi Makarenkę a obserwując publiczność łatwo było zauważyć, że wszyscy chętnie by się przyłączyli.

Po występie tanecznym swój program przedstawili uczniowie ze szkoły podstawowej w Czernięcinie. Przed publicznością, zaproszoną na koncert życzeń pojawili się mali gentelmani, którzy wcielili się w rolę muzyków orkiestry i rewelacyjnie udawali grę na prawdziwych instrumentach. Zdolności aktorskich nie sposób odmówić także dzieciom odtwarzającym - do podkładu muzycznego - postaci znanych piosenkarzy.

Przed publicznością pojawił się zespół wokalno – instrumentalny z Centrum Kultury i Promocji Gminy Turobin. Niedzielny występ to debiut tego zespołu. Mimo, że powstał przed kilkoma tygodniami zaprezentował program entuzjastycznie przyjęty przez uczestników spotkania. Do wspólnego śpiewania włączyła się publiczność, bo jak wiadomo „Najwięcej witaminy, mają polskie dziewczyny”.

Po prezentacji zespołów artystycznych Wójt Gminy Turobin złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, po czym wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali zwyczajowe „Sto lat”, a Panowie reprezentujący władze gminy oraz dyrektor szkoły wręczyli Paniom kwiaty. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.

IMG_2379
IMG_2383
IMG_2391
IMG_2395
IMG_2398
IMG_2401
IMG_2406
IMG_2415
IMG_2417
IMG_2423
IMG_2433
IMG_2440
IMG_2444
IMG_2446
IMG_2450
IMG_2455
IMG_2456
IMG_2465
IMG_2478
IMG_2480
IMG_2487
IMG_2488
IMG_2496
IMG_2504