21 czerwca do Sali Posiedzeń Urzędu Gminy przybyli niecodzienni goście – dzieci i i młodzież z zespołu wokalno – instrumentalnego działające od kilku miesięcy w Centrum Kultury i Promocji Gminy Turobin. Instruktorem muzycznym jest Edyta Prokopiuk, która stara się poprzez muzykę ludową połączyć pokolenia – starszych śpiewających mieszkańców gminy, młodszych i tych najmłodszych. 

Zadanie trudne ale możliwe do zrealizowania, czego dowodzi występ zespołu (bez najmłodszych) w Urszulinie, podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, pod hasłem Ekosystemy trawiaste w kształtowaniu i ochronie środowiska.

Zespół zaprezentował opracowany repertuar podczas Rodzinnego festynu ludowego w Folwarku Widniówka, a także uświetnił spotkanie z Rodziną pielgrzymkową z Leżajska, która gościła w naszej miejscowości 12 czerwca.

W najbliższym czasie, tj. 3 lipca zespół wystąpi gościnnie podczas festynu w Żółkiewce, a następnie podczas Dożynek gminno – parafialnych 28 sierpnia w Turobinie.

Mali/młodzi artyści przybyli na specjalne zaproszenie Wójta gminy Turobin Eugeniusza Krukowskiego, który chciał osobiście podziękować im za chęć kultywowania rodzimych ludowych tradycji i poprzez taniec, grę i śpiew zachować od zapomnienia osiągnięcia kulturalne minionych pokoleń mieszkańców gminy.

Na gości czekał słodki poczęstunek oraz upominki, dla starszych członków zespołu książki, a dla młodszych zabawki, które sprawiły im wiele radości.

Spotkanie rozpoczęło się mini koncertem.

IMG_3001
IMG_3059
IMG_3185
IMG_3186
IMG_3191
IMG_3288
IMG_3289
Obraz 048
Obraz 002
Obraz 011
Obraz 028
Obraz 039