Zgodnie z wieloletnią tradycją 5 marca 2017 odbyło się w Turobinie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na które zaproszono wszystkie Panie z terenu gminy. Po krótkim wprowadzeniu Wójt Gminy Eugeniusz Krukowski powitał przybyłych tłumnie gości i w imieniu własnym i władz gminnych złożył Paniom najserdeczniej życzenia z okazji ich święta.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna – prezentacja zespołów dziecięcych i młodzieżowych ze szkół z terenu gminy Turobin oraz Kapeli Turobińskiej, która zaśpiewała głośne Sto lat dla wszystkich kobiet, otwierając tym samym blok programów artystycznych. Wykonywane przez nią utwory muzyczne wprowadziły publiczność w odświętny nastrój. Doskonale dobrany repertuar i wykonanie już w trakcie występu były nagradzane brawami.

Równie znane szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej wykonał chór szkolny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Gimnazjum w Turobinie. I równie gorąco podziękowała publiczność.

Muzyka towarzyszyła nam przez cały czas, bo po występie chóru szkolnego pojawił się zespół taneczny z prezentacją ciekawego układu choreograficznego tańca współczesnego ze Szkoły Podstawowej w Czernięcinie. Długo niemilknące brawa były najlepszą nagrodą dla tancerek.

Po ich występie zmienił się rodzaj muzyki, gdyż chórek szkolny z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Iskierki zaprezentował program ludowy „Na swojską nutę”. Znane utwory ludowe zachwyciły publiczność. Gromkie brawa i uśmiechy zadowolenia i dumy dodawały śmiałości nastolatkom.

Zapoczątkowany przez Iskierki zwrot ku ludowości był kontynuowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gródkach, którzy wykonali dwa tańce ludowe: trojaka i grożonego. Maluchy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje taneczne umiejętności, zachęcane brawami publiczności.

Po ich występie na scenie kolejny raz pojawił się zespół Iskierki.

W dorobku artystycznym rodzimych zespołów dziecięcych i młodzieżowych znalazł się też kabaret. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turobinie przedstawili dwie scenki, w których oczywiście główne role odgrywały kobiety. Zabawne teksty i świetne wykonanie sprawiły, ze na Sali co chwilę wybuchały salwy śmiechu. Identycznie publiczność reagowała podczas występu kabaretu z Gródek. Biorąc pod uwagę powyższe można przyjąć, że nasi gminni kabareciarze w niedługim czasie będą stanowić poważną konkurencję na szkolnym rynku kabaretowym.

Część artystyczną zakończył występ Iskierek.

Obserwując naszych małych/ młodych artystów nietrudno zauważyć tkwiący w nich potencjał, radość płynącą z udziału w występach, swobodę i wysoki poziom wykonania a przede wszystkim to, że po prostu doskonale się bawią a to co robią sprawia im przyjemność.

W czasie prezentacji zespołów artystycznych Panowie stojący na czele władz gminnych częstowali publiczność słodkościami.

Po prezentacji dorobku artystycznego jeszcze raz odśpiewano uroczyste Sto lat, po czym Panowie wręczyli kwiaty wszystkim Paniom, panienkom i dziewczynkom.

IMG_4372
IMG_4375
IMG_4376
IMG_4381
IMG_4395
IMG_4400
IMG_4408
IMG_4411
IMG_4421
IMG_4424
IMG_4431
IMG_4434
IMG_4444
IMG_4452
IMG_4457
IMG_4461
IMG_4468
IMG_4477
IMG_4480