Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej pn.: „Elementarz bezpieczeństwa”. W partnerstwie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Ewerro Sp. z o. o. przygotowano edukacyjną kolorowankę z zagadkami pt.: „Elementarz bezpieczeństwa”. Koncepcja merytoryczna publikacji została opracowana przez funkcjonariuszy KWP prowadzących działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży.

„Elementarz bezpieczeństwa” to idealny materiał dydaktyczny dla policjantów prowadzących pogadanki w przedszkolach i szkołach oraz ciekawe narzędzie dydaktyczne dla pedagogów. Książeczka liczy 20 stron i została wydana w poręcznym formacie A5. Zawiera wierszyki, zagadki i zadania, a także praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa. „Elementarz bezpieczeństwa” będzie idealnym podarunkiem dla dzieci podczas letnich festynów i pikników, wygraną w konkursach lub prezentem dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Istnieje także możliwość zamówienia specjalnych dodatków czyli zawieszki „Policjant” wyciętej w sklejce, na odwrocie której znajduje się miejsce na wpisanie nr telefonu, informacji na temat grupy krwi dziecka czy informacji o posiadanych alergiach. Do oferty dołączono również zawieszkę odblaskową „Buźka”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Elementarz bezpieczeństwa”. Mamy nadzieję, że kolorowanka opracowana wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach  będzie pomocna dla przedszkolaków  i uczniów szkół podstawowych, a także stanowić będzie interesujący materiał dydaktyczny dla pedagogów, policjantów a także rodziców.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Moniką Łydek, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 535 033 090.