ODBLASKI  !   Dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni na drodze, a przez to mogą uratować nas przed wypadkiem, utratą zdrowia lub życia. O obowiązku noszenia elementów odblaskowych przypominamy od kilku lat przy okazji organizacji  „Kolędowania pod chmurką”. W tym roku wspólnie z Posterunkiem Policji we Frampolu rozpoczęliśmy akcję uświadamiającą pieszych i poruszających się rowerami po drogach Gminy Turobin.

27 listopada 2017 r. o godzinie 17-tej pracownicy Urzędu Gminy w Turobinie wspólnie z dzielnicowym st. sierż. Grzegorzem Górecznym rozpoczęli akcję na drogach,  podczas której propagowano i uświadamiano jak ważne jest noszenie odblaskowych elementów garderoby. Pracownicy Urzędu każdemu spotkanemu pieszemu lub rowerzyście rozdawali odblaski. Mieszkańcy w różny sposób reagowali na zatrzymanie: strachem przed otrzymaniem mandatu, tłumaczeniem, że wyszli tylko na chwilę, ucieczką lub nawet śmiechem. Reakcje te były nieadekwatne do problemu jaki występuje każdego dnia na drogach w całej Polsce.  Świadczy o tym liczba wypadków z udziałem pieszych, którzy byli niewidoczni dla kierujących pojazdami.

Czy jest szansa, że osoba dorosła da się przekonać i założy odblask sobie lub swoim bliskim? Rozpoczynając tą wspólną akcję liczymy na to, że ci którzy dotąd nie nosili odblasków zaczną ich używać nie z powodu obawy przed karą ale dlatego, że tak podpowiada zdrowy rozsądek.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w bieżącym roku wspólnie z Policją  będziemy kontynuować akcję na terenie naszej Gminy pouczając i rozdając  odblaski.

Niech odblask stanie się elementem naszego ubioru, który ratuje nam życie!

Poniżej publikujemy zdjęcia wykonane podczas akcji „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Wszyscy znajdujący się na nich wyrazili zgodę na ich publikację na naszej stronie www.turobin.pl

Nie wyrażamy zgody na powielanie i rozpowszechnianie zamieszczonych zdjęć z mieszkańcami Gminy.

_DSC9408
_DSC9409
_DSC9431
_DSC9434
_DSC9411
_DSC9412
_DSC9415
_DSC9418
_DSC9420
_DSC9422
_DSC9425
_DSC9427
_DSC9429
_DSC9429
_DSC9425
_DSC9403
_DSC9422
_DSC9420