Dzień Mężczyzn w Polsce jest świętem nieco mniej popularnym i rzadziej obchodzonym, niż Dzień Kobiet, jednak nie mniej ważnym. W naszym kraju przypada ono na dzień 10 marca, czyli dwa dni po święcie Pań. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

W naszym Dziennym Domu „Senior +”, Dzień Mężczyzn obchodziliśmy równie uroczyście jak Święto Kobiet. Tym razem to Seniorki zorganizowały drobne upominki dla Panów i aby umilić im to święto przygotowały słodkie smakołyki, odśpiewały uroczyste sto lat oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia, napisane przez Panią Krysię. Seniorzy byli mile zaskoczeni, można było zauważyć jak wiele radości sprawiły im tego dnia Panie, ponieważ na twarzach pojawiły się  szerokie, szczere uśmiechy.

W naszym Domu Seniora staramy się celebrować drobne uroczystości, jak na przykład Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn czy imieniny, ponieważ widzimy jak wiele radości sprawia to naszym podopiecznym. W tych dniach wszyscy zapominają o wszelakich troskach i zmartwieniach dnia codziennego i cieszą się wspólnie spędzaną chwilą.

 

Z okazji Dnia Mężczyzn dla wszystkich Panów najlepsze życzenia!

 

Drodzy Koledzy !

w tym dniu szczególnym i radosnym

Pragniemy Wam życzyć: szczęścia, zdrowia

i ciepła jak powiew wiosny.

Niech wszystkie troski pierzchną hen daleko

a dobro i radość niech płyną do Was

jak woda szeroką rzeką.

(Autor: Krystyna Męczyńska)