„Kapela Turobińska" działa od lutego 2016 roku.  Zespół prowadzi pani Edyta Prokopiuk. Sercem zespołu są młodzi charyzmatyczni ludzie, którzy kochają muzykę. Specjalizują się w muzyce ludowej, patriotycznej religijnej i rozrywkowej. Wszystkie utwory są oryginalnie zaaranżowane przez panią Edytę. Oprócz młodzieży, do zespołu należą jeszcze dzieci i seniorzy, którzy w całości tworzą trzy - pokoleniowy zespół artystyczny. Zespół reprezentuje Wójta Gminy Turobin oraz całą Gminę wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, na uroczystościach gminnych, lokalnych, regionalnych oraz tam gdzie kapela jest zapraszana ze swoim programem. W skład zespołu wchodzą nie tylko rodowici mieszkańcy gminy Turobin. Kapela w składzie ma muzyków z gminy Radecznica i Sułów.  Jest to swoista „Arka Noego”, która skupia pod swoimi skrzydłami talenty i pasje i ocala od zagubienia.

Kapela Turobińska składa podziękowania:

 

Szczególnie

 pod adresem rodziców członków kapeli, którzy są wielkimi, pierwszymi i najważniejszymi sponsorami , bez nich nie było by kapeli.

 

Wójtowi Gminy Turobin Eugeniuszowi Krukowskiemu, który zainspirował powstanie tej kapeli oraz nieustannie wspiera wszystkie wysiłki i przedsięwzięcia.

 

Proboszczom i Księżom  Parafii:

 Mokrelipie – Ks. Jarosławowi Nowakowi, Czernięcin – Ks.  Bolesławowi Stępnikowi, Turobin – Ks. Władysławowi Trubickiemu,  Gilów – Ks. Wiesławowi Klimkowi, Radecznica- Ojcom Bernardynom na czele z Ojcem Gwardianem Marcelim Gęslą, Krasnobród – Ks. Eugeniuszowi Derdziukowi,  którzy zapraszają kapelę i z  ogromną życzliwością wspierają kulturę.

 

Annie Kuryluk dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Czułczycach, która zaprosiła kapelę do współpracy ze szkołą i uświetnienia uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego śp. porucznika Pawła Walczaka, byłego kierownika szkoły, który zginął w Katyniu.

 

Andrzejowi Kondratowi i Wojciechowi Kondratowi, działaczom Stowarzyszenia  Mokrelipie oraz  Stowarzyszenia Głosu Bohatera za propagowanie działalności kapeli i zaproszenia na uroczystości przez nich organizowane.

 

 

Zarządowi  Stowarzyszenia Grodzisko Sąsiadka dawny „Sutiejsk” za zaproszenie                            i możliwość wzięcia udziału w „ Pikniku Archeologicznym”.

 

Przewoźnikom Tomaszowi Krzyszczakowi oraz Edmundowi Sażyńskiemu, którzy chętnie dokładają się do kultury i są mecenasami sztuki.

 

Wszystkim Przyjaciołom i ludziom dobrej woli, którzy wspierają dobrym słowem                  i  życzliwością.

Kontakt -  „ Kapelę Turobińską” prowadzi  Edyta Prokopiuk tel. 515989207

 

 

Kapela w składzie:

Weronika Zawiślak – skrzypce, klarnet

Mateusz Brodaczewski - akordeon

Mateusz Mróz - bęben i śpiew

 

Katarzyna Sikora -  bęben, śpiew

Mikołaj Batyra – saksofon, śpiew

 

Aneta Peichert - śpiew

Julia Kulesza - śpiew

Julia Zwolak - śpiew

Patrycja Mróz - śpiew

Edyta Prokopiuk - gitara i śpiew