Trwa realizacja mikroprojektu „Szkolenia dla mieszkańców gminy Turobin w zakresie rozwijania umiejętności komputerowych”, realizowanego w ramach projektu „W SIECI BEZ BARIER”

Realizację projektu rozpoczęto w styczniu 2019 r. Ze środków projektowych zakupiono sprzęt komputerowy, który po zakończeniu projektu zostanie rozdysponowany szkołom z terenu gminy Turobin.

Pierwsze szkolenia ruszyły już w marcu. Do tej pory  powstało już sześć grup, liczących po 12 osób. Największą popularnością wśród mieszkańców gminy Turobin cieszą się moduły „Rolnik w sieci” i „Kultura w sieci” – do tej pory do każdego z nich uformowano aż po dwie grupy. Pozostałe grupy powstały w ramach modułów „Moje finanse i transakcje w sieci” oraz „Działam w sieciach społecznościowych”.  Uczestnicy w trakcie szkoleń mają zapewniony poczęstunek. Ponadto uczestnicy  projektu otrzymują materiały szkoleniowe.

Cztery grupy zakończyły już swoje szkolenia:

  • Zajęcia I grupy w ramach modułu szkoleniowego „Rolnik w sieci”  trwały  w okresie od 19 marca 2019 r. do  16 kwietnia 2019 r.;
  • Zajęcia II grupy w ramach modułu szkoleniowego „Rolnik w sieci”  trwały  w okresie od 18 marca 2019 r. do  15 kwietnia 2019 r.;
  • Zajęcia III grupy w ramach modułu szkoleniowego „Moje finanse i transakcje  w sieci”   trwały  w okresie od 20 marca 2019 r. do  15 kwietnia 2019 r.;
  • Zajęcia IV grupy w ramach modułu szkoleniowego „Kultura w sieci”    trwały w okresie od 21 marca 2019 r. do  16 kwietnia 2019 r.

 

Dwie kolejne, czyli grupa V realizująca moduł „Kultura w sieci” oraz grupa VI realizująca moduł „Działam w sieciach społecznościowych”  są w trakcie szkoleń, a ich zakończenie planuje się na czerwiec. 

Rekrutacja na szkolenia jest możliwe jeszcze do 31 maja 2019 r. Szczegółowych informacji dotyczących  projektu  udziela:

  • Pani Agnieszka Skiba – Urząd Gminy Turobin, ul. Rynek 4, 23-465 Turobin, tel. 84 6833335, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • Pani Mariola Matyjaszek-Kufel – Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Turobinie, ul. J. Piłsudskiego 34, 23-465 Turobin, tel. 84 6833231, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularze zgłoszeniowe są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy Turobin w zakładce „W sieci bez barier”, a w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Turobin, ul Rynek 4, 23-465 Turobin pok. nr 11, 14, 18 oraz w szkołach i przedszkolu z terenu gminy Turobin.

Wypełnione i podpisane dokumenty rekrutacyjne w formie papierowej można złożyćw zaklejonej kopercie z dopiskiem "Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie  „W SIECI BEZ BARIER” w siedzibie Urzędu Gminy Turobin, pok. nr 11 i 18.